ANIELSKIE MALOWANIE rozpoczęte

Za nami pełen wrażeń, spotkań i pracy Dzień Otwarty w Szkole Kaligrafii Littera Nova. Dedykowany tym wszystkim, którzy są żywo zainteresowani sztuką dawną zarówno kaligrafią, jak i iluminatorstwem.

Pełni pozytywnego nastawienia przystąpiliśmy do ANIELSKIEGO MALOWANIA tysiącletnich aniołów. Zainspirowani Beatusem zrealizowaliśmy miniatury z wizerunkami czterech posłańców Bożych.

Po krótkim wprowadzeniu, uzbrojeni w niezbędne materiały i narzędzia, krok po kroku studiowaliśmy technikę dawnych mistrzów.

Dla wszystkich tych, którzy nie brali udziału w warsztatach inaugurujących ANGELICUM, a chcieliby namalować niezwykłe postaci anielskie, zamieszczam krótką instrukcję. Zachęcam do pięknej podróży przez anielskie krainy 🙂

Niezbędnik: papier min 250g/m2 (np. akwarelowy lub inny karton do technik wodnych), ołówek, gumka, pędzle okrągłe, woda, farby i paleta malarska.

  1. Rysunek wg Komentarza do Apokalipsy z XI w. Do wyboru: ff 207v, 138v, 188r, 188v
  2. Kontur w kolorze sepii
  3. Barwne plamy

Do realizacji naszych aniołów użyliśmy tempery gumowej stworzonej z pigmentów pochodzenia mineralnego i organicznego: ochry żółtej, ochry czerwonej, zieleni morskiej, indygo i karminu koszenilowego. Zadbaliśmy o właściwe przygotowanie farb, ich czystość i umiejętne malowanie.

Dwie godziny pracy minęły błyskawicznie, ale każdy wrócił do domu z własnym aniołem i garścią umiejętności.

Mam nadzieję, że jest to maleńka zachęta do całorocznej wspólnej pracy.

Najbliższe spotkania 12 i 26 października 2021 r. w godzinach 17.00-20.30 poświęcone będą również aniołom z Beatusów.

ZAPRASZAM

Informacje i zapisy:

ul. Brzozowa 14
31-050 Kraków

+48 660 432 976

+48 12 429 54 52
godz. 12.00-18.00
biuro@szkolakaligrafii.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *