Dziesiąte spotkanie z cyklu „BESTIA W ZIOŁACH” pt. Społeczna pszczoła

Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń,
lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.
Syr 11,3

Zainteresowanie człowieka pszczołami i ich produktami sięga okresu pojawienia się Homo sapiens w Afryce, Europie i Azji, gdzie polowano na gniazda pszczół bezżądłych, zaś w 1924r. odkryto malowidła naskalne w grocie Arane (Walencja, Hiszpania) z okresu pomiędzy 20 tys. a 10 tys. lat p.n.e., informujące o odbieraniu miodu pszczołom z użyciem dymu.”

Hodowla pszczół, red. Jerzy Wilde, Jarosław Prabucki, Poznań, PWRiL, 2008;

To wstęp do opowieści o fascynacji  człowieka życiem i pracą pszczół. 

Podczas najbliższych warsztatów iluminatorskich zapoznamy się z wybranymi zagadnieniami z historii udomowiania pszczół, by zagłębić się i zrozumieć symbolikę oraz przedstawienia ikonograficzne ze średniowiecznych manuskryptów. 

Zapraszam na kolejne warsztaty iluminatorskie z cyklu „BESTIA W ZIOŁACH”, które poświęcimy pracowitym pszczołom. Stworzymy imponujący pszczeli rój, korzystając z wyobrażeń odnalezionych na kartach różnorodnych manuskryptów.

Czwartek, 12.03.2020r., godzina 17.00, Szkoła Littera Nova na krakowskim Kazimierzu.

Informacje i zapisy: Szkoła Kaligrafii Littera Nova

Drodzy Iluminatorzy,

Szkoła Kaligrafii na razie działa bez zmian. W związku z tym zapraszam wszystkich chętnych na warsztaty w najbliższy czwartek. Zaznaczam, że w związku z zalecaną kwarantanną społeczeństwa, poddaję do indywidualnej decyzji uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Pozdrawiam serdecznie ?

powstają pszczele miniatury